
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 pF |
| Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Voltage Rating (AC) | 13 V |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 18 V |
| Depth | 800 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Max Output Current | 30 A |
| Peak Pulse Current | 30 A |
| Inductance | 1 nH |
| Breakdown Voltage | 28 V |
| Clamping Voltage | 42 V |
| Varistor Voltage | 25.5 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 13 V |
| Max Surge Current | 30 A |
| Energy | 100 mJ |
| ESD Protection | Yes |
| Max Breakdown Voltage | 28 V |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 28.05 V |
| Min Varistor Voltage | 22.95 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 100 mJ |
| Peak Surge Current | 30 A |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
